Trendy w koszulach nocnych

Koszule nocne to rodzaj damskiej odzieży przeznaczonej do spania. Jednak od wieku XVI do XVIII koszule tego rodzaju noszone były przez mężczyzn na co dzień. Dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku stały się one nieformalnym strojem damskim. Dzisiaj koszule damskie bawełniane są niezwykle modne.

Bielizna nocna na przestrzeni wieków

Przez setki lat kobieca bielizna nocna była bardzo prosta i przypominała męskie koszule. Składała się z prostokątnych kawałków tkaniny układających się w kształt litery T. Damskie koszule były luźne i workowate, ale za to praktyczne, bo skutecznie pochłaniały pot. Łatwo się je prało. Na ogół utrzymane były w białej kolorystyce.
Począwszy od wieku XIX koszule nocne bawełniane zaczęły być coraz bardziej ozdobne. Posiadały często mankiety i kołnierzyki. Te drugie były zresztą uważane za bardzo eleganckie. Modele z szeroki dekoltami były z kolei praktyczne. Sprawdzały się w przypadku osób chorych. Co ciekawe, nocna bielizna powszechnie dostępna stała się dopiero w połowie wieku XIX. Jednak dopiero pod koniec stulecia ówczesne koszule nocne bawełniane zaczęły być naprawdę efektowne. Posiadały często zdobienia, wstążki, koraliki, hafty czy marszczenia. Biel nadal królowała, ale pojawiały się także i inne barwy np. róż. Mimo pojawienia się na rynku piżam, koszule nocne z mody nigdy nie wyszły. Tak jest zresztą i dzisiaj.

W tym dziale  Dlaczego warto nosić złotą biżuterię?

Koszula nocna bawełniana w wieku XX

W ubiegłym stuleciu elegancka i zmysłowa bielizna nocna stała się bardzo popularna. W latach 20. XX wieku królowały modele seksowne, utrzymane w pastelowej kolorystyce. Potem stawiano na przylegające do ciała koszule nocne bawełniane z falowanymi spódnicami. Niezmiennie dużą popularnością cieszyła się bielizna praktyczna i wygodna, ale regularnie w modzie pojawiały się nowe trendy.
Koszule nocne obecnie
Koszula nocna bawełniana to element garderoby, który i dzisiaj nie wyszedł z mody. W sklepach wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki. Do wyboru są modele o zróżnicowanej długości, fasonie czy kolorystyce.
Zawsze w trendach obecne są koszulki na ramiączkach, które doskonale układają się na ciele, podkreślając atuty sylwetki. Zestawić je z powodzeniem można z delikatnym szlafrokiem. Są wygodne i praktyczne zarazem. Panie chętnie stawiają także na koszule nocne bawełniane w wersji bardziej seksownej. W tym przypadku często wykorzystuje się różnego rodzaju koronki i ozdobne wstawki. Jeśli mowa o kolorystyce, biel nie jest jedynym rozwiązaniem. Popularne są przede wszystkim barwy jasne, pastelowe, ale koszule nocne bywają także czerwone czy czarne. Zawsze dużą popularnością cieszą się te różowe, bo są dziewczęce i bardzo subtelne. Bawełniane koszule nocne często posiadają dodatkowo różnego rodzaju, niekiedy zabawne nadruki.
Nic więc nie zapowiada, aby koszule nocne bawełniane miały wkrótce wyjść z mody. Mimo upływu lat wciąż wiele kobiet nie wyobraża sobie innego rodzaju bielizny nocnej.

W tym dziale  Jak nosić koszulę jeansową?

Sprawdź koszule nocne: https://hellomorning.pl/pl/koszule-nocne/272-hello-morning-krotka-koszula-nocna-bawelniana.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *