Jesteś eko i świadomie podejmujesz codzienne decyzje? Otul się bawełną organiczną i śpij spokojnie

Wiele osób nie przywiązuje uwagi do tego, w czym śpi, a przecież sen jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. W związku z tym miło spać pod ładną pościelą i w ładnym stroju. Nie pozwólmy więc, by miejsce przyjemnej piżamy zajęła rozciągnięta koszulka i szorty. Wybierzmy wygodną piżamę damską, bawełna organiczna jest najlepszym materiałem, z którego można ją uszyć.

Dlaczego piżama damska? Bawełna zwykła czy organiczna?

Bawełna jest produktem naturalnym, ale chcąc zwiększyć produkcję i tym samym więcej zarobić, producenci wybierają uprawy, które odbiegają od natury – bawełna jest zabezpieczana przed szkodnikami, a jej rozwój przyspiesza się poprzez aplikację silnych środków chemicznych. Inne preparaty tego typu stosuje się podczas mycia, wybielania, farbowania i drukowania, a wszystkie toksyczne substancje zostają na ubraniach, które nosimy. Najlepiej więc kupować ubrania z materiałów lepszej jakości. W przypadku piżamy damskiej, bawełna organiczna sprawdza się najlepiej, gdyż proces jej produkcji jest starannie kontrolowany, zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, począwszy od hodowli nasion poprzez uprawę, aż po gotowe produkty. Przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, nie stosuje się pestycydów i chemii.

W tym dziale  Sweter i koszula – zaurocz go na wiosnę

Piżama damska bawełna, bawełna organiczna, Hello Morning

Dlaczego to najlepsza piżama damska? Bawełna organiczna i jej zalety

Przed założeniem uprawy ekologicznej bawełny gleba musi przejść kilkuletnią kwarantannę, podczas której nie może przyjmować żadnych substancji chemicznych, co ma na celu uszlachetnienie produktu. Naturalna uprawa sprawia, że bawełna nie kumuluje szkodliwych substancji, takich jak pestycydy, metale ciężkie czy sztuczne nawozy. Jej włókna są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, odporne na rozciąganie i mechacenie, ponieważ nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Dzięki temu piżama damska, bawełna organiczna i spokojna noc tworzą trio, które pozwoli na dobry i spokojny odpoczynek.

Piżama damska, bawełna organiczna i dobry sen. Czy to dobra inwestycja?

Wybierając piżamę z organicznej bawełny pamiętajmy, że najlepszy jest materiał w naturalnym kolorze (białym, kremowym, beżowym, zielonym), który nie jest farbowany, a przecież farba to też substancja chemiczna. Naturalna bawełna chroni ciało przed wychłodzeniem i zapewni odpowiednią wymianę wilgoci. Jeśli szukamy dobrej piżamy damskiej, bawełna organiczna będzie najlepszym wyborem – wygląda ładnie, nie gniecie się, łatwo się prasuje, a co najważniejsze – jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.

Piżama damskie, bawełna organiczna – to duet, który zapewni nam dobry sen. Bielizna nocna uszyta z tego materiały jest nieco droższa, ale w zamian otrzymamy produkt najwyższej jakości.

W tym dziale  Jesteś w trakcie pakowania na wakacje siebie i Twojej rodziny? Zapoznaj się z naszą listą niezbędnych rzeczy i ciesz się urlopem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *