3 powody dlaczego warto inwestować w obligacje w młodym wieku

Obligacje to inwestycja bezpieczna, ale też mało rentowna, dlatego młodzi ludzie zwykle nie decydują się na umieszczenie w nich kapitału. Po prostu inwestycja w obligacje wydaje im się bezcelowa. Czy jednak słusznie?

Inwestycja w obligacje jest bezpieczna

Młodzi ludzie bardzo często nie myślą o swojej przyszłości. Zwykle skupiają się na tym, co teraz. Trzeba jednak pamiętać, że zabezpieczenie przyszłości jest bardzo ważne. Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się choroba czy nagły problem z dostępem do pieniędzy. Tworząc bezpieczny bufor finansowy robimy sobie przysługę. Co prawda nie zarobimy na tym w krótkiej perspektywie, ale lepsze to niż ryzykowna inwestycja w akcje. Nie można wszystkich pieniędzy inwestować w instrumenty obarczone dużym ryzykiem, nawet jeżeli jest się młodym. Warto najpierw zbudować poduszkę bezpieczeństwa, a inwestycja w obligacje wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, na którym można pomimo wszystko wiele zyskać. Dostęp do środków jest nieograniczony, a jednocześnie ryzyko ich utraty jest nikłe.

Podstawą jest dywersyfikacja portfela

Nie ma nic złego w inwestowaniu w akcje, ale część pieniędzy powinna zostać ulokowana bezpiecznie, aby mieć zabezpieczenie w przypadku kryzysu finansowego. Dobrym wyborem będzie w takiej sytuacji inwestycja w obligacje. Skala ryzyka powinna być stale monitorowana i utrzymywana na takim poziomie, aby nie musieć martwić się o płynność finansową. Należy różnicować poziomy ryzyka i balansować w taki sposób, aby zawsze spadać na cztery łapy. Trzeba pamiętać, że nie jest się w stanie wszystkiego przewidzieć, a czasem mogą zdarzyć się naprawdę różne sytuacje. Dywersyfikacja portfela jest najważniejszą zasadą dobrego inwestowania. To po prostu mądre postępowanie.

W tym dziale  Jak nosić białe spodnie

Ważne jest, aby w portfelu inwestora znalazły się zarówno obligacje skarbowe, jak i korporacyjne.

Inwestycja w obligacje polecana jest na realizacje krótkoterminowych celów biznesowych

Jeżeli ma się już na oku konkretny cel inwestycji, taki jak zakup samochodu czy wyjazd na wakacje, inwestycja w obligacje może być trafionym pomysłem, ponieważ w krótkim czasie można będzie zrealizować swoje pragnienia. Dają one około 2% zysku rocznie. Nie zaskoczy nas również niespodziewany spadek, jak w przypadku akcji, dlatego nie należy obawiać się, że straci się na inwestycji.

Zdecydowanie inwestycja w obligacje (https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/inwestycje/nest-przejrzyste-obligacje) jest bezpiecznym rozwiązaniem dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę z inwestowaniem, ale boi się ryzyka, utraty pieniędzy oraz chce po prostu wdrożyć się w cały system. Dzięki inwestowaniu w obligacje będzie to dużo prostsze, bardziej przejrzyste i przede wszystkim przetrze się szlaki związane z całym procesem. Każda młoda osoba powinna rozpocząć przygodę z lokowaniem kapitału od obligacji. Tym samym nie zrazi się do inwestowania, będzie obeznana w temacie i będzie wiedziała, jak rynek inwestycyjny funkcjonuje. Jest to niezwykle ważne, aby najpierw zaznajomić się z tematem, a dopiero później ryzykować. To najmądrzejsze rozwiązanie, na jakie można postawić.

W tym dziale  Jak dobrze wykończyć płyty g-k?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *