mężczyzna

Piżamy nie tylko dla kobiet

To oczywiste, że panie mają piżamy, piżamki, koszulki nocne, haleczki i inne nocne okrycia. A panowie? Czy muszą zadowolić się majtasami i T-shirtem czy może starymi, kraciastymi piżamami z wyłogami i za luźnymi spodniami? Oczywiście, że nie. Dziś w sklepach jest tak samo duży wybór  piżam dla pań, jak i dla panów. Jak wybrać piżamę męską i nieobciachową?

Męska klasyka

Nie ma nic złego w klasycznych fasonach. Jeśli ktoś lubi długie spodnie i zapinane na guziki koszule– ma do tego prawo. Warto jednak zwrócić wtedy uwagę na detale. Przede wszystkim na jakość materiału. Kiedyś były to sztuczne, śliskie, często niepozwalające ciału oddychać komplety. Jeśli będzie to bardzo dobrej jakości, miękka bawełna albo ciepła, puchata flanela, do której miło będzie się przytulić partnerce – wszystko będzie w porządku. Warto też zwrócić uwagę na krój piżamy. Niech długość spodni będzie odpowiednia, na pupie na tyle wąska, by nie wypychała się w nieestetyczny, wiszący worek, a góra rozszerza się zgrabnie w okolicach ramion, modelując sylwetkę.

Na sportowo i z jajem

Piżama męska może też odzwierciedlać osobowość noszącego ją pana. Może więc być w typie sportowym – krótkie, szerokie spodenki na szerokiej gumie, a do tego bardzo wygodna góra – może to być T-shirt lub coś bardziej obcisłego, podkreślającego muskulaturę.

W tym dziale  Wiązane czy wsuwane? Poznaj trendy męskich butów na jesień 2016

Jeśli mężczyzna jest typem komputerowca czy fana seriali – może sprawić sobie piżamę ze stosownym nadrukiem – ulubioną postacią z serialu czy zabawnym napisem manifestującym poczucie humoru i zainteresowania w jednym.

Tu oczywiście też warto zwrócić uwagę na jakość materiału i krój piżamy. Zwykle na metce rozpisane są włókna, z których wykonano piżamę – najlepsza będzie w stu procentach bawełniana.

Nowości

A może by tak… męską koszulę nocną? Pewnie kojarzą się one ze starymi filmami czy kostiumowymi serialami, gdzie możemy podziwiać zgrabne męskie nogi wystające spod długaśnej, szerokiej koszuli. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie ma swoje zalety – żadna gumka nie uwiera w pasie, nic nie ciśnie w kroku, a ciało swobodniej oddycha nieopatulone z każdej strony.

Ciekawostką są też piżamy męskie w całości – rodzaj kombinezonów. Tu zaletą, oprócz niewątpliwej fikuśności, jest z pewnością przytulność – nic nie zawiewa z żadnej strony, więc jeśli ktoś ma tendencję do zrzucania z siebie kołdry – będzie to rozwiązanie idealne.

Mężczyźni, tak jak i ich partnerki, lubią się podobać, czasem wyglądać sexi, a czasem po prostu czuć się swobodnie. Dzisiejszy wybór piżam męskich z pewnością im na to pozwala. Może warto znaleźć swój styl nawet wśród nocnych okryć?

W tym dziale  Buty na zimową wyprawę w góry

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *