dziecko w nosidełku fotelik nosidełko

Czym kierować się podczas wyboru dziecięcego nosidełka?

Fotelik-nosidełko dla dziecka jest ważnym zakupem, któremu należy poświęcić trochę czasu. Najważniejsze jest to, aby nosidełko było bezpieczne, a zarazem wygodne. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając fotelik-nosidełko dla dziecka?

Fotelik-nosidełko dla noworodków

Wszystkie foteliki muszą spełniać normy bezpieczeństwa i takie oznaczenie musi znaleźć się na każdym produkcie. Sprzedawane są one dla dzieci, których waga wynosi od 0 do 13 kilogramów. Można także spotkać się z oznakowaniem dotyczącym wzrostu i tak są przystosowane one dla dzieci od 40 do 85 cm. Wybierając fotelik-nosidełko należy przede wszystkim dopasować je do auta i sprawdzić, czy jest ono wyposażone w zaczepy ISOFIX. Jest to najbezpieczniejszy i jednocześnie najwygodniejszy system montażu. Kolejną rzeczą jest zwrócenie uwagi na szerokość siedziska oraz zagłówek. Najważniejsze jest to, aby zagłówek można było regulować. Nie bez znaczenia jest również obicie, które powinno być przewiewne i niebrudzące. Dobrze jest, gdyby tapicerkę fotelika można było zdjąć i wrzucić do pralki. Kolejnym aspektem jest waga nosidełka, które powinno być łatwe w transporcie.

Dodatkowe wyposażenie fotelików-nosidełek dla dzieci

W sklepach można znaleźć wiele dodatków i akcesoriów do fotelików, wśród których znajdują się na przykład wkładki redukcyjne dla noworodków. Można także dokupić daszki, które chronią przed promieniami słonecznymi czy moskitierę. Dostępne są kolorowe nakładki na pasy, które zapobiegają odciskom, są również pokrowce na nóżki czy folie przeciwdeszczowe. Warto podczas zakupów zastanowić się, które z tych akcesoriów będą niezbędne. Nosidełko może służyć tak długo, jak tylko dziecko będzie pasowało wzrostem do siedziska. Jeśli główka zacznie wystawać powyżej krawędzi oparcia, to znaczy, że nosidełko jest za małe. Wówczas dostępne są modele dla maluchów ważących od 9 do 18 kg.

W tym dziale  Buty na zimową wyprawę w góry

Jak wybrać fotelik-nosidełko dla dziecka?

Wiadomo, że fotelik-nosidełko musi być bezpieczny i to jest najważniejszy aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Fotelik musi spełniać wymagania i normy, a więc na etykiecie musi znaleźć się informacja o tym. Tylko atestowane produkty dla dzieci są bezpieczne i takich należy używać. Wybierając nosidełko do samochodu, można zdecydować się na model 3 w 1. Są one dostępne w zestawie z wózkiem, spacerówką i gondolą. Należy także baczną uwagę zwrócić na uprząż, która jest gwarantem dobrego zapięcia maluszka w foteliku. Najczęściej w sklepach dostępne są uprzęże trzypunktowe, ale można także znaleźć pięciopunktowe, które są dużo bardziej bezpieczne. Warto także przyjrzeć się cenie. Najtańsze modele zaczynają się od niecałych 200 złotych, a najdroższe można kupić nawet za 1500 złotych. Rozrzut cenowy jest duży, a wynika on z jakości i materiałów użytych do produkcji fotelika. Oczywiście nie oznacza to wcale, że najtańsze modele nie są bezpieczne, mogą one jednak posłużyć nieco krócej niż te droższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *