Jak nosić koszulę jeansową?

Wróciła moda na jeansowe koszule – na szczęście w odświeżonym i uwspółcześnionym wydaniu, nie mającym nic wspólnego ze zgrzebnymi latami 90-tymi i kowbojami z Teksasu. Jak nosić denim, by wyglądać stylowo?

Nowe oblicze jeansu

Choć spodnie jeansowe nigdy nie wyszły z mody, o innych elementach garderoby uszytych z denimu woleliśmy na jakiś czas zapomnieć. Nieforemne koszule z grubego, intensywnie niebieskiego jeansu królujące ponad dwie dekady temu rzeczywiście nie mogą być uznane za przebój męskiej szafy – zarówno pod względem estetyki, jak i komfortu noszenia. Dziś koszule jeansowe zmieniły oblicze: szyte są z bawełny o niższej gramaturze, utrzymanej w ciekawych, często niejednorodnych odcieniach błękitu, a ich dopasowany, taliowany krój świetnie podkreśla nowoczesny charakter stylizacji. Tym samym denimowa koszula szybko wyrasta na kolejny klasyk casualowej mody w dobrym stylu.

Do czego nosić koszulę jeansową?

Zacznijmy może od tego, do czego jej nie nosić: oczywiście do jeansów w tym samym kolorze. Jeśli jednak zróżnicujemy odcienie (czarne lub granatowe jeansy, błękitna koszula) i gramaturę tkanin, łączenie jeansu z jeansem może wyglądać bardzo stylowo. Inny świetny pomysł na towarzystwo dla jeansowej koszuli to beżowe lub brązowe chinosy – zestawienie błękitnego denimu i ciepłych barw prezentuje się wyjątkowo dobrze i odwołuje się do esencji casualu. Tego typu stylizacje możemy ożywić zakładając pod rozpiętą koszulę klasyczny biały T-shirt, który doda jeansowej koszuli szczyptę nowoczesnego luzu.

W tym dziale  Sweter i koszula – zaurocz go na wiosnę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *