dziecko w czapce

Kolonie dla dzieci – co warto wiedzieć?

Wakacje to dla dzieci bardzo ważny czas. Warto zadbać, by spędziły go poznając nowe miejsca, przeżywając wspaniałe przygody i poznając nowych kolegów i koleżanki. Kolonie dla dzieci to idealny pomysł na ciekawe wakacje. Co trzeba wiedzieć nim wyślemy dziecko na kolonie?

Grupy wiekowe

Kolonie dla dzieci (https://quatromondis.pl/kolonie/fantasy) organizowane są z zachowaniem podziału na grupy wiekowe. Jest to bardzo ważne dla dziecka, gdyż znajdując się w grupie z rówieśnikami szybciej nawiąże kontakt oraz pozna nowych przyjaciół. Dziecko w grupie ze starszymi dziećmi może mieć problemy z poznaniem prawdziwych przyjaciół. Z młodszymi będzie się nudziło, gdyż program będzie przygotowany pod kątem maluchów.

Wysyłając dziecko na kolonie sportowe również bardzo ważne jest przypisanie dziecka do odpowiedniej grupy. Dziecko młodsze, czyli słabsze fizycznie, będzie miało problemy, by dorównać innym dzieciom. Takie wakacje nie będą radością, ale przyczyną frustracji.

Trzeba również pamiętać, że atrakcje przygotowane przez organizatorów kolonii są dostosowane do wieku, a co za tym idzie możliwości dziecka.

Kolonie tematyczne

Wybierając kolonie dla dzieci należy rozpocząć od rozmowy z naszym maluchem. Bardzo ważne jest ustalenie, na jakie kolonie dziecko chciałoby pojechać.

W tym dziale  Foteliki samochodowe od marki Recaro - przegląd

Dzieci, które interesują się sztuką mogą wybrać kolonie artystyczne. Malowanie, rysowanie, taniec, śpiew czy gra na instrumentach to odpowiedni wybór dla takiego dziecka. Dzieci, które lubią ruch na świeżym powietrzu będą świetnie czuły się na koloniach sportowych. Gra w piłkę, nauka kajakarstwa czy jazdy konnej to wspaniałe doświadczenie.

Dzieci, które chcą przeżywać przygody tropiąc leśną zwierzynę, strzelając z łuku czy śpiąc w namiotach powinny wybrać kolonie dla dzieci survivalowe, gdzie nie zabraknie adrenaliny i poważnych wyzwań. Dzieci, które kochają baśnie i legendy będą zachwycone wakacjami w średniowiecznym zamku. Turnieje rycerskie, biesiady i rycerskie gry dostarczą ogromną ilość radości i zabawy.

Wybierając kolonie dla dzieci trzeba pamiętać o jednym. To dziecko powinno decydować jak chce spędzać czas wolny. Dziecko, które kocha baśnie, a zostanie wysłane na obóz sportowy nie będzie szczęśliwe.

Konieczne przygotowania

Pierwszy wyjazd na kolonie dla dzieci to bardzo duże przeżycie zarówno dla malucha, jak i rodziców. Koniecznie trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Rodzice muszą wyjaśnić dziecku, zasady panujące na koloniach. Dziecko musi wiedzieć, że w razie problemów zawsze może zwrócić się z prośbą o pomoc do wychowawcy. Nauczyciele to pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy bez problemu pomogą dziecku przetrwać pierwsze dni bez rodziców.

W tym dziale  Zimowiska 2020 – lista najpopularniejszych kierunków

Koniecznie trzeba nauczyć dziecko zasad higieny, ścielenia łóżka czy samodzielnego dobierania stroju. Kolejnym, bardzo ważnym elementem, jest ustalenie wysokości kieszonkowego, które dziecko dostanie. Dziecko musi mieć świadomość, że jest to kwota, którą musi gospodarować przez całe kolonie.

Kolonie dla dzieci to nie tylko wspaniałe przeżycie i niesamowite przygody, ale również sprawdzian dla dziecka, jak radzi sobie bez pomocy rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *