Trampki damskie

Dobra alternatywa dla Conversów?

Jakie trampki zamiast conversów

To prawda – Conversy są absolutnie kultowymi butami. Producenci deklarują też, że guma, z której produkowane są ich podeszwy ma wyjątkowy skład, a szycia są tytanowo mocne. Faktem jest też jednak ich zaporowa cena. Czy warto kupować trampki innych firm, a jeśli tak, to jakie?

Dobra jakość i historia

Właściwie nie wiadomo, co uczyniło Conversy takim obiektem pożądania. A buty te mają długą historię, która sięga początków XX wieku. Najbardziej znana jest seria All Star zaprojektowana dla koszykarzy. Już w XXI wieku po upadłości firmy, markę przejęła firma Nike i wykorzystała jej popularność genialnie.

Tymczasem w internecie i na boiskach trwają dyskusje, czy Conversy są faktycznie lepsze, czy po prostu trampki to trampki i kropka. Pewnie nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Co zatem jeszcze znajdziemy na rynku?

Markowy trampek

Innymi znanymi producentami tego popularnego modelu sportowego są najczęściej wymieniane wśród młodzieży marki Vans i New Age. Te ostatnie produkują buty o klasycznym wyglądzie i we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Natomiast Vansy są zazwyczaj niskie i bardziej przypominają zwykłe szkolne tenisówki, ponieważ nie mają charakterystycznej białej gumy na czubku, której tak broni właściciel marki. Mają natomiast inny znak charakterystyczny: szeroką, wysoką białą gumę bez paska.

W tym dziale  Powracające Lity

Trampki projektują także znani światowi projektanci mody np. Armani czy Dona Karan.

Natomiast na pewno warto zwrócić również uwagę na trampki produkowane przez popularne marki sieciowe Szczególnie polski BIG STAR, który w swojej ofercie ma fajne, klasyczne modele.

klasyczne trampki białe
Klasyczne białe trampki BIG STAR (źródło: bigstar.pl/kobieta/dodatki/buty.html)

Trampek to trampek?

Oprócz takich sygnowanych przez znane marki, trampki znajdziesz także we wszystkich hipermarketach i sklepach sportowych. Ich producenci nie wyciągają swych nazw na afisz, ale możesz wśród z nich znaleźć naprawdę dobre produkty. Zwróć tylko uwagę na jakość gumy – zbyt twarda będzie pękać w zgięciu pod palcami, a kratkowana wewnątrz buta będzie niewygodna. Dobrze jeśli oprócz klejenia but jest też szyty.

Wreszcie każdy z nas inaczej użytkuje trampki – jedni ostrożnie i trzymając je w czystości inni nie oszczędzają ich pod żadnym względem. Dlatego warto spojrzeć na to jak szybko zużywamy letnie buty i oczywiście na co nas stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *