bielizna meska

Wygodna bielizna dla mężczyzny

Bielizna to podstawowy element garderoby każdego mężczyzny. Zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i chroni ciało przed chłodem oraz przegrzaniem. Jednak wielu panów nie przykłada odpowiedniej uwagi do wyboru bielizny, co jest dużym błędem, gdyż źle dobrana bielizna powoduje dyskomfort, ale może wpłynąć także na zdrowie.

Z jakiego materiału bielizna jest najlepsza?

Jako, że bielizna ma bezpośredni kontakt z ciałem najlepiej wybierać tę, która w swoim składzie ma jak najwięcej naturalnych materiałów. Poleca się szczególnie bieliznę bawełnianą, gdyż jest to materiał delikatny, oddychający i dający komfort noszenia. Przy bieliźnie elastycznej zawsze można spodziewać się domieszek sztucznych materiałów, np. elastyny czy licry, jednak ich zawartość nie powinna przekraczać ok. 5%.

Coraz popularniejsze są również materiały z dodatkiem włókien bambusowych czy też alg morskich, które mają działanie antybakteryjne i pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo tkanina bambusowa ma doskonałe właściwości termoregulacyjne, co przydaje się szczególnie w okresie z dużymi wahaniami temperatur.

W sklepach można znaleźć także bieliznę tworzoną z wykorzystaniem nowoczesnych, bardzo zaawansowanych pod względem technologicznym włókien. Są z niej tworzone modele bielizny dla sportowców. Jednak są one znacznie droższe niż bielizna wykonana z tradycyjnych włókien.

W tym dziale  Obuwie na wiosnę - zostaw kozaki w domu!

Jakie są rodzaje bielizny męskiej?

Do bielizny męskiej zazwyczaj zaliczane są slipy, bokserki krótkie i klasyczne bokserki. Panowie z reguły wybierają taki model, który najlepiej odpowiada ich potrzebom – zapewnia wygodę na co dzień.

Slipy charakteryzują się tym, że nie mają nogawek – sięgają od pasa do uda, a ich kształt przypomina literę Y. Przylegają ściśle do ciała. Jest to propozycja dla osób bardzo aktywnych oraz spędzających wiele godzin w pozycji siedzącej, gdyż ten model nie podwija się i nie odgniata. Do spodni jeansowych, szczególnie tych o obniżonym stanie poleca się slipy o niskim stanie, dzięki czemu uniknie się wystającej bielizny spod spodni (ta zasada tyczy się również innych modeli bielizny męskiej).

Krótkie bokserki są z reguły dopasowane do sylwetki i mają nogawki nieco krótsze niż tradycyjne bokserki. Polecane są do noszenia pod dopasowanymi ubraniami. Można je także wybrać do eleganckiego stroju, pod spodnie garniturowe. Jest to także propozycja pod strój na siłownię czy do ćwiczeń w terenie.

Klasyczne bokserki nazywane też niekiedy szortami są nieco luźniejsze i zapinane na guziczki. Taka bielizna sprawdzi się szczególnie do spania. Do noszenia na co dzień polecane są nowoczesne modele bokserek o nogawkach dopasowanych do ciała i bez guziczków.

W tym dziale  Dlaczego warto nosić złotą biżuterię?

Bielizna do zadań specjalnych

Wśród męskiej bielizny warto wymienić także kilka rodzajów bielizny do „zadań specjalnych”:

– bielizna sportowa – najczęściej jest to elastyczna, dobrze dopasowana do ciała bielizna z nowoczesnych włókien, które pozwalają skórze oddychać. Wybierając taką bieliznę warto też zwrócić uwagę, by nie miała ona szwów, które mogłyby obcierać ciało w czasie intensywnych ćwiczeń;

bielizna termo – przydaje się szczególnie zimą. Jej zadaniem jest ochrona ciała przed gwałtownymi spadkami temperatury. Wykonana z grubych, naturalnych lub opatentowanych, nowoczesnych włókien utrzymujących ciepło ciała;

ekskluzywna, elegancka bielizna – jest to bielizna, która wykonana jest najczęściej z jedwabiu lub satyny, wyłącznie na wyjątkowe okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *