Wózki spacerowe

Wózki dla aktywnych rodziców: Jak znaleźć model odpowiadający potrzebom sportowego trybu życia?

Jeżdżenie z dzieckiem w wózku kojarzy się głównie ze spokojnym spacerowaniem, ale można być także aktywnym rodzicem. W sprzedaży znajduje się wiele rozwiązań dla osób, które prowadzą sportowy tryb życia. Można przykładowo uprawiać jogging i jednocześnie prowadzić wózek dziecięcy. Wystarczy dobrać odpowiedni model w celu uzyskania pożądanego efektu, połączenia pożytecznego z przyjemnym. Pojawia się wobec tego pytanie, na co konkretnie zwracać uwagę przy wyborze wózka biegowego.

Jakie wybrać wózek dla dziecka w przypadku aktywnego fizycznie rodzica?

Nawet jeśli ktoś ma małe dziecko, to nie musi ograniczać się wyłącznie ze spacerowania z nim wózku, można nadal uprawiać sport, czyli zadbać o swoją kondycję i wygląd sylwetki. Idealnie sprawdzą się sportowe wózki dla dzieci Recaro, które są lekkie i zwrotne, co przekłada się na łatwe użytkowanie. Wyróżnia się wiele rodzajów, w zależności od typu uprawianego sportu. Można zdecydować się przykładowo na wózki do biegania, modele przeznaczone do jazdy na rolkach lub deskorolkach. Są również wózki, które powstały dla rodziców preferujących jazdę rowerem.

Godne polecenia będą modele do biegania z trzema kołami, którymi łatwo się manewruje, nie ma problemu z pokonywaniem przeszkód. Ciekawą funkcją jest blokada, która pozwala na zwiększenie prędkości podczas uprawiania joggingu. Godny polecenia będzie wózek trójkołowy ze sztywnym kołem na przedniej osi. Innym rozwiązaniem jest wózek do biegania, który ma hamulec ręczny zamiast nożnego. W ten sposób możliwe staje się szybsze zareagowanie w razie napotkania nagle przeszkody na drodze.

W tym dziale  Granice mody

W poszukiwaniu idealnego wózka dziecięcego do uprawiania sportu

Bardzo ważną kwestią w przypadku wybierania wózka dziecięcego dla rodzica chcącego uprawiać sport jest zwrócenie uwagi na zastosowane koła, które powinny być stosunkowo duże. W ten sposób będzie można uzyskać większe prędkości, czyli jeździć dynamicznie wózkiem. Istotne jest także szerokość opon, grubsze modele toczą się wolniej. Z kolei do szybszego biegania powinno się wybierać cienkie opony. Oczywiście duże znaczenie ma także masa wózka, która w dużej mierze decyduje o tym, jak szybko można się nim poruszać. Im lżejsza konstrukcja, tym lepiej, bo przekłada się to na intensywniejsze treningi.

Jeżeli wobec tego rodzicowi zależy na znalezieniu odpowiedniego wózka do biegania, to można mu polecić modele lekkie, z cienkimi kołami. Niezwykle istotną kwestią staje się także amortyzacja, która odpowiada za odczuwanie wstrząsów, wpływa ona także na komfort jazdy dziecka, dlatego zawsze trzeba mieć to na uwadze. Dobra amortyzacja przekłada się na zniwelowanie nierówności na ścieżkach, zapewnia dziecku spokojny sen. Warto też sprawdzić, czy można rozłożyć oparcie na płasko i zapiąć pasy bezpieczeństwa. Przy wyborze wózka do biegania powinno się mieć na uwadze, czy ma głębokie siedzisko i obszerną budkę. Istotna jest także regulowana wysokość rączki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *