Czy Twój portfel ledwo się zapina? Sprawdź, co przechowujemy w portfelu oprócz pieniędzy?

Elegancka i zapracowana kobieta musi mieć portfel, do którego włoży pieniądze i karty bankomatowe, a także wiele innych rzeczy. Portfele damskie w reklamach są gładkie i prawie płaskie, a w prawdziwym życiu są ciężkie i przeładowane? Co do nich wciskamy? Z czego zrezygnować, by przy kasie w sklepie nerwowo nie szukać gotówki?

Najlepsze portfele damskie. Co wybrać?

Klasyczne portfele damskie są wykonywane ze skóry naturalnej, a ich krój jest prosty i tradycyjny. Dzięki temu są bardzo pojemne, gdyż miejsca nie zabierają żadne niepotrzebne przegródki i zamki.

Oczywiście, można kupić bardziej wymyślny model, ale to te klasyczne nie znudzą się nam nawet przez długie lata użytkowania, a długo będą wyglądać ładnie. Dobry portfel powinien mieć odpowiednią ilość przegródek oraz kieszeni. Przede wszystkim nosimy w nim pieniądze, wiec musi być dużo miejsca na banknoty i bilon. Kieszeń na monety w dużej saszetce zazwyczaj jest zapinana na zamek. Dzięki temu pieniądze nie wypadną. Sprawdźmy tylko, czy zamek działa bez zarzutu. Jeśli mamy kilka kart, wybieramy portfele damskie z wieloma przegródkami.

Nie tylko pieniądze. Co się nosi w portfelach damskich?

Duże portfele damskie pomieszczą dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a także dokumenty ubezpieczeniowe samochodu. Jeśli wszystkie tego typu pliki chowamy do portfela, pamiętajmy, by dobrze go pilnować, gdyż zgubienie byłoby dla nas bardzo kosztowne. W tym akcesorium przechowujemy bowiem także dowód osobisty i prawo jazdy. W kieszeniach znajdziemy również karty zniżkowe do sklepów, które teraz rozdają choćby popularne drogerie. Chcąc obniżyć wagę portfela, możemy zapytać czy dany sklep ma aplikację na telefon. Jeśli tak, przy kasie będziemy mogli po prostu pokazywać smartfon, co w znacznym stopniu obniży nasze obciążenie. W portfelach czasami mamy także rachunki ze sklepów. Płacąc kartą zazwyczaj kontrolujmy poprawność rachunku, co jest bardzo dobrym zwyczajem, ale nie warto zachowywać plików przez pół roku. W portfelu czasami mamy także zdjęcia najbliższych.

W tym dziale  Dlaczego warto nosić złotą biżuterię?

Style portfeli damskich. Co wybrać, by wszystko pomieścić?

Różnorodność wzorów i faktur, a także materiałów i kolorów portfeli damskich pozwala na szeroki wybór, począwszy od klasycznej elegancji aż do ekstrawagancji. Większość kobiet wybiera portfel zrobiony ze skóry naturalnej, który ma elegancki wygląd i wysoką trwałość, co jest bardzo ważne, gdy dużo w nim nosimy. Możem kupić damskie portfele zrobione ze skóry gładkiej lub z widoczną fakturą, lakierowanej lub matowej. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania portfela. Szwy powinny być wykonane starannie, mocnymi nićmi, a wszelkie elementy zamykające typu zatrzaski, bigiel, zamki błyskawiczne – solidnie zamontowane, by nie pękały podczas używania.

W sklepach znajdziemy wiele modeli portfeli damskich, a wśród tego bogactwa z pewnością znajdziemy takie akcesorium, które pomieści wszystko, co chcemy w nim nosić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *