Zimowiska 2020 – lista najpopularniejszych kierunków

Ferie zimowe mają być czasem prawdziwego odpoczynku, najlepiej daleko od szkoły. Jeśli mamy taką możliwość, wyślijmy pociechy na zimowiska 2020, w czasie których oderwą się od codzienności i z nową energią wrócą do nauki. Gdzie można pojechać? Które kierunki będą najlepsze?

Zimowiska 2020 – zanim zapiszemy dziecko

Ferie zimowe dziecko może spędzić na zorganizowanym wyjeździe, np. na jednym obozów. Zanim jednak je zapiszemy i wniesiemy opłatę, sprawdźmy, czy wyjazd został zgłoszony do kuratorium oświaty oraz jakie opinie na temat organizatora znajdziemy w internecie. Koniecznie trzeba również podliczyć wszystkie koszty wyjazdu, gdyż w przypadku tych narciarskich czy snowboardowych (a takie zimowiska 2020 są najpopularniejsze) trzeba dodatkowo płacić za korzystanie ze stoku oraz wypożyczenie sprzętu.

Najpopularniejsze kierunki na zimowiska 2020 – górskie klimaty

Zima nieodłącznie kojarzy się ze śniegiem. Niestety chyba minęły już czasy, gdy ten zaczynał padać w listopadzie i leżał do marca, a ferie spędzało się w chroniących przed zimnem kombinezonach, grubych czapkach i ciągnąc za sobą wymęczone sanki. Obecnie śnieg pada rzadko, a jeśli chcemy, by dziecko nauczyło się jeździć na nartach, musimy wysłać je na jedno z zimowisk 2020 (zobacz: https://quatromondis.pl/zimowiska). W Polsce obozy organizowane są w Zakopanem i Wiśle oraz w wielu innych zimowych kurortach, w których przygotowano dobrej jakości stoki – idealnie gładkie, dośnieżane, ratrakowane (świeży śnieg jest ubijany) i oświetlone, z działającymi wyciągami. W takich ośrodkach także baza turystyczna jest na najwyższym poziomie, więc dzieci śpią w hotelach, w których zapewniony mają dostęp do różnych atrakcji, np. basenu. W górach odbywają się także zimowiska 2020 dla dzieci, które nie lubią jeździć na nartach. Można zapisać się na kurs tańca czy pływania, artystycznej fotografii czy malowania. Organizatorzy dbają o to, by dostosowywać ofertę do potrzeb młodych ludzi, którzy popołudnia mogą spędzić na stoku, na spacerze czy na wycieczce.

W tym dziale  Jak programy dla przedszkoli ułatwiają codzienną pracę?

Zimowiska 2020 na Pomorzu i nie tylko

W czasie ferii zimowych organizowane są również wyjazdy tematyczne, które najczęściej lokalizowane są w pięknych zamkach. Kompleks pałacowy w Runowie zaprasza na konne obozy. Szkoły czarodziejów i akademie wielbicieli sagi Gwiezdne Wojny odbywają się na zamku w Rokosowie, Niepołomicach, Rydzynie czy w Książu. Obiekty te są wspaniale odresturowane i tak wyposażone, że młodym ludziom niczego nie będzie brakować, a po zajęciach będą mogli pójść na basen, pospacerować, przygotować ognisko czy poczytać w komnacie przy kominku.

Zimowiska 2020 poza Polską

Zimą wiele osób wyjeżdża do miejsc, gdzie jest ciepło i przyjemnie. Jeśli tak chcemy spędzić ferie z dzieckiem, będziemy musieli sami zaplanować i zorganizować wyjazd. Agencje turystyczne polecają zimowiska 2020 w najpopularniejszych zagranicznych kurortach narciarskich. Najczęściej są to ośrodki zlokalizowane w Czechach lub na Słowacji, ale można wyjechać także w piękne Alpy, gdzie stoki są wspaniale przygotowane do jazdy.

Zimowiska 2020 organizowane są zarówno w kraju, jak i poza Polską, więc bez problemu wybierzemy miejsce idealne dla naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *