Wyprawka dla pierwszoklasisty – co kupić?

Pod koniec sierpnia rodzice rozpoczynają gorączkowe przygotowania do nowego roku szkolnego, a wykonanie tego zadania jest szczególnie trudne, gdy nasze dziecko idzie do szkoły pierwszy raz. Wprawdzie zapewne dostaniemy listę, na której umieszczone będą wszystkie przedmioty, ale skąd mamy wiedzieć, które zeszyty szkolne są najlepsze i jaki ołówek nie będzie się łamał pod naciskiem małej dłoni.

Czym jest wyprawka – zeszyty szkolne, piórnik i inne artykuły

Obecnie dzieci otrzymują podręczniki w szkole, ale czasami trzeba dokupić jakąś książkę, które ułatwi naukę czytania czy pisania – tutaj wszystko zależy od nauczyciela, który poda, jaka pozycja jest potrzebna. Bez względu na to, czy takie książki będą potrzebne, czy też wystarczą podręczniki, które dzieci dostają, trzeba będzie iść na zakupy. Trzeba bowiem nabyć różne artykuły, czyli zeszyty szkolne, długopisy, kredki, farby, ołówki, bloki, kolorowe papiery, ołówki itd. Zapewne dziecko część z tych przyborów miało już w przedszkolu, ale może się zdarzyć, że będą zniszczone. Ponadto pedagog może prosić o konkretny rodzaj kredek czy ołówki o określonej grubości, które będą potrzebne do zaplanowanych przez niego prac. Na użytek domowy warto zostawić to, co już leży w skarbcu przedszkolaka. Z zakupami warto poczekać do czasu otrzymania listy, by niepotrzebnie nie dublować zakupionego wyposażenia. Co znajdzie się na tej liście? Poza wymienionymi wcześniej, zapewne będzie to piórnik z wyposażeniem lub pusty – tu wszystko zależy od zasobności naszego portfela, linijka, ekierka, cyrkiel (ten może być potrzebny nieco później), ołówki o różnej grubości i twardości, gumka do ścierania i temperówka, nożyczki, klej, bloki techniczny i rysunkowy, długopis i plecak.

W tym dziale  Gdzie kupić profesjonalne środki chemiczne do sprzątania?

W co zapakować zeszyty szkolne i inne artykuły? Kupujemy plecak

Dziecku będziemy musieli także kupić plecak, by miało w czym nosić wszystkie niezbędne przedmioty. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i modeli plecaków, często zdobionych ilustracjami postaci z bajek czy ulubionych programów telewizyjnych – te jednak zazwyczaj wybierają mniejsze dzieci. Dla tych szkolnych skierowane są dobrej jakości tornistry, które mają szerszy, wzmocniony tył, dzięki czemu ciężar dobrze rozkłada się na plecach dziecka. Jest to bardzo ważne kwestia, gdyż zeszyty szkolne (zwłaszcza te w sztywnych, grubszych okładkach) są ciężkie, a wypakowany plecak sporo waży. Dla zdrowia dziecka ważne jest, by ciężar dobrze się rozkładał. Ważny jest także mocny system regulacji długości szerokich szelek, dzięki któremu nie będą się przesuwać w trakcie użytkowania oraz usztywniany tył, by nic się nie przesuwało. Funkcjonalny plecak czy tornister powinien mieć kilka przegródek i dodatkowych mniejszych kieszeni, by pierwszoklasista mógł bezpieczne ulokować zeszyty, kredki i różne drobiazgi. Dodatkowo przyda się także worek na strój na wf, który beze problemu można założyć na plecak.

Kupując zeszyty szkolne i inne elementy wprawki dla pierwszoklasisty, kierujmy się zaleceniami nauczyciela i wybierzemy produkty dobrej jakości, które dłużej posłużą pierwszoklasiście.

W tym dziale  Rękawiczki do jazdy samochodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *