jesienne buty męskie

Wiązane czy wsuwane? Poznaj trendy męskich butów na jesień 2016

Zmiany w modzie zachodzą cały czas. Najbardziej widoczne są w modzie damskiej. Jednak również w modzie męskiej pojawiają się zmienne trendy. Warto więc zwrócić uwagę na to, co będzie modne tej jesieni, szczególnie jeśli chodzi o męskie obuwie. Jesień pozwala na pewną dowolność wyboru – najczęściej podstawowym wyborem jest to, czy zdecydować się na buty wiązane czy wsuwane. Jakie propozycje na ten sezon przygotowali projektanci mody?

Jakie buty wiązane na jesień?

Buty wiązane wykonane ze skóry to szczyt męskiej elegancji. Do klasycznych modeli zaliczyć należy przede wszystkim tak zwane oksfordy, które są najczęściej wybierane do stylizacji formalnych. Te eleganckie buty są jednak stosunkowo cienkie, więc z reguły wybierane są jako element stroju do pracy lub na oficjalne spotkania biznesowe lub rodzinne. Warto przy tym pamiętać, że to, jaki charakter będą miały buty zależy w dużej mierze od ich wykończenia. Buty wykonane ze skóry wykończonej na wysoki połysk sprawdzą się raczej w stylizacjach wieczorowych. Do pracy czy też na spotkanie biznesowe lepiej wybrać gładkie buty o matowym lub satynowym wykończeniu.

W tym dziale  Czym kierować się podczas wyboru dziecięcego nosidełka?

Propozycją na chłodniejsze, jesienne dni są buty wykonane ze skóry z nieco podwyższoną cholewką. Takie półbuty mają z reguły bieżnikowaną podeszwę, co sprawia, że lepiej w nich utrzymać równowagę na śliskich chodnikach.

Jakie wsuwane buty męskie będą modne tej jesieni?

Obok butów wiązanych dużą popularnością cieszą się również buty wsuwane. Do podstawowych, jesiennych modeli wśród męskich butów należy zaliczyć przede wszystkim sztyblety, czyli buty z podwyższoną cholewką oraz rozcięciem umożliwiającym bezproblemowe nałożenie buta na nogi. Są to buty o charakterze półformalnym, podobnie jak buty nawiązujące stylistyką do obuwia żeglarskiego. Dużą popularnością w czasie nieco cieplejszych dni cieszą się również mokasyny oraz monki. Wszystkie z wymienionych modeli można nosić zarówno do jeansów, jak i spodni od sportowych garniturów. Można je wybrać jako element stroju do pracy lub na półformalne spotkanie biznesowe.

Odrobina nonszalancji – jakie sportowe buty wybrać na jesień?

Jesienią panowie chętnie sięgają po buty sportowe takie jak adidasy. Te wiązane buty na jesień doskonale sprawdzają się w luźnych, codziennych stylizacjach. Można też spotkać bardziej eleganckie obuwie tego typu, które można ubrać do pracy lub na półformalne spotkania.

W tym dziale  Jak zorganizować dzieciom czas podczas wakacji?

Jeżeli chodzi o wsuwane obuwie sportowe to niepodzielnie królują tutaj tak zwane slip-ony, czyli trampki wsuwane na stopę. Z reguły ich cholewka wykonana jest z tkaniny, ale można spotkać również buty tego typu wykonane z wysokiej jakości skór. Takie slip-ony będą z pewnością podkreślały indywidualny charakter stylizacji i pozwolą wyróżnić się w tłumie, szczególnie jeśli wybierze się wyrazisty kolor cholewki.

Jeżeli chodzi o kolory obuwia na jesień to lepiej zdecydować się na ciemne buty wykonane ze skóry, co pozwoli uniknąć przemoczenia cholewki i zachować ładny kolor na dłużej. Ciemne obuwie lepiej też sprawdza się w stylizacjach formalnych oraz w stroju do pracy.

1 thought on “Wiązane czy wsuwane? Poznaj trendy męskich butów na jesień 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *