ferie zimowe 2023

Popularne kierunki ferii zimowych dla dzieci w 2023

Ferie zimowe to czas, kiedy dzieciaki chcą odpocząć od nauki i wyjechać gdzieś, aby poszaleć na śniegu. Wielu rodziców decyduje się na wyjazd w góry. Czy tylko w górach można spędzić ciekawie ferie zimowe 2023? Gdzie warto jeszcze pojechać z dzieciakami?

Ferie zimowe 2023 – Tatry i Sudety

Najwięcej osób zimą odwiedza góry, w których jest dużo śniegu i przygotowane są stoki narciarskie dla miłośników białego puchu. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się Tatry i Zakopane, do którego corocznie przybywają turyści nie tylko podczas ferii zimowych. W Zakopanem i okolicach jest wiele tras narciarskich i stoków, na których dzieciaki mogą poszaleć na nartach czy desce snowboardowej. Są także liczne szkółki narciarskie, w których można wypożyczyć sprzęt i rozpocząć przygodę z nartami. Obok Tatr wiele osób wybiera także Sudety, w których jest wiele ciekawych miejsc. Dużą popularnością cieszy się Karpacz, u którego podnóża znajduje się najwyższy szczyt Sudetów, czyli Śnieżka. Oprócz tego w samej miejscowości jest wiele atrakcji zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych. Jeszcze bardziej na południe znajduje się Zieleniec, z którego już niedaleko jest do granicy z Czechami. W Zieleńcu można liczyć na prawdziwe szaleństwo narciarskie. Jest bardzo dużo stoków i wyciągów, a cała miejscowość jest niezwykle urokliwa. Z Zieleńca można pojechać do Międzygórza, w którym znajduje się Park Bajek lub do Kudowy, aby zobaczyć Kaplicę Czaszek.

Ferie zimowe 2023 nad morzem

Większość dzieciaków lubi jeździć na nartach, ale nie każdego kręci ta rozrywka. Warto zatem zastanowić się nad wyjazdem nad morze, które zimową porą wygląda bardzo pięknie. Szczególnie dobrze jest wybrać duże miasta, w których znajdują się liczne atrakcje i zabytki. Ferie można spędzić w Trójmieście, w którym nikt nie będzie się nudzić. Świetnym pomysłem jest odwiedzenie Świnoujścia, które graniczy z Niemcami i można plażą przespacerować się do zachodnich sąsiadów. Takie kierunki polecane są szczególnie osobom mieszkającym w górach, które na co dzień mają stoki i trasy narciarskie, a w ferie wolą odpocząć w ciszy i spokoju z dala od zgiełku, a przy tym dobrze się bawiąc i odpoczywając.

Ferie zimowe 2023 w domu

Nie wszystkie dzieci wyjeżdżają na ferie i wiele z nich zostaje w domu. Jednak nie jest to koniec świata. W każdej miejscowości organizowane są zawsze wyjazdy jednodniowe lub wycieczki dwudniowe do różnych atrakcyjnych miejsc. Można także skorzystać z oferty biur podróży, które oferują wypady jednodniowe do aquaparków, na lodowisko czy do parków rozrywki. W wielu miastach można zapisać się na ćwiczenia czy kursy organizowane w miejskich bibliotekach czy ośrodkach kultury, w których odbywają się ciekawe zajęcia o różnej tematyce. Można zacząć uczyć się śpiewu, gry na gitarze czy rozpocząć naukę pływania. Jest to świetny czas, aby zapomnieć o szkole, a przy okazji skorzystać najczęściej z darmowej oferty miasta i wypróbować nowych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *