Jak nosić bransoletkę magnetyczną?

W ostatnim czasie na popularności zyskują magnetyczne bransoletki, będące pewnego rodzaju ozdobną biżuterią, różniącą się jednak od tej tradycyjnej posiadanymi właściwościami leczniczymi. Jest to biżuteria, która bez przeszkód może być noszona przez cały dzień (bez konieczności zdejmowania jej na noc) na szyi bądź nadgarstku. Tego rodzaju bransoletki działają łagodząco na bóle w stawach czy mięśniach po bardzo intensywnym treningu czy wpłyną na ogólną poprawę samopoczucia.

Magnetoterapia stanowi jedną z najstarszych znanych współczesnemu społeczeństwu, naturalnych metod leczenia wielu dolegliwości. Choć charakteryzuje się ona bardzo wysoką skutecznością, w dalszym ciągu nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak powinna. Jak przekonują specjaliści z dziedziny magnetoterapii, obecnie mamy do czynienia z systematycznie malejącym natężeniem pola magnetycznego naszej planety (a przy okazji zwiększającą się ilością elektromagnetycznego smogu) w organizmach ludzkich występuje zjawisko tak zwanego braku pola magnetycznego. Taki syndrom niesie ze sobą wiele przykrych i niekomfortowych następstw, między innymi w postaci częstszych zachowań na choroby cywilizacyjne.

Zobacz: https://www.ceneo.pl/Bransoletki

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia konsekwencji wynikających z syndromu braku pola magnetycznego wymyślono terapię magnetyczną, opartą o zastosowanie stałych pół magnetycznych (między innymi poprzez regularne, wielogodzinne noszenie odpowiedniej biżuterii wspomagającej tego rodzaju terapię). Tak naprawdę z terapii polem magnetycznym skorzystać może każdy, choć na chwilę obecną jest to terapia niezwykle często stosowana u osób zmagających się z osteoporozą, chorobą zwyrodnieniową stawów, nadciśnieniem tętniczym oraz różnego rodzaju schorzeniami ginekologicznymi. Ponadto magnetyczna terapia, jak pokazują przeprowadzane badania, doskonale sprawdza się jako środek wspomagający w leczeniu depresji, ogólnego wyczerpania organizmu, problemach z krążeniem krwi, szumach usznych, chorobach tarczycy, uciążliwych migrenach, bolesnych miesiączkach czy problemach z nieregularnym ciśnieniem.

W tym dziale  Co warto wiedzieć o dziecięcych nosidełkach przed ich zakupem?

Bransoletki magnetyczne nie tylko mają niezwykle cenne właściwości zdrowotne, ale również (ze względu na swoją różnorodną stylistykę) mogą stanowić doskonałą ozdobę, idealnie sprawdzającą się w każdej codziennej sytuacji. We wnętrzu magnetycznej bransoletki umieszczane są różnego rodzaju energetyczne kamienie magnetyczne – to od ich typu zależy to, na jaką dolegliwość magnetyczna terapia przy wykorzystaniu bransoletki będzie oddziaływać. Wierzchnia cześć bransoletki najczęściej wykonywana jest z najwyższej jakości stali (choć nie jest to reguła i coraz częściej spotkać się można z zastosowaniem innych materiałów), przez co jest nie tylko bardzo estetyczna, ale przede wszystkim wysoce odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Taka bransoletka z powodzeniem może być użytkowana przez długie lata, wspomagając zdrowie i ogólne samopoczucie.

1 thought on “Jak nosić bransoletkę magnetyczną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *