spinki do koszuli

Jak dobrać spinki do mankietów koszuli?

Spinki do mankietów to biżuteria, która doda elegancji każdemu mężczyźnie. Warto jednak wiedzieć, jak je odpowiednio dobierać, ponieważ bardzo często stają się one decydującym akcentem stylizacji biznesowej lub wieczorowej. Stanowią jej dopełnienie i zastępują inną męską biżuterię.

Jak powinno się zakładać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów pasują wyłącznie do koszul, które mają pozbawione guzików mankiety lub sztywne i podwójnie wydłużone mankiety, nazywane french cuff lub double cuff. W sprzedaży są zarówno spinki jednostronne, jak i dwustronne, które uważane są za najbardziej eleganckie. W celu założenia spinki trzeba mankiet złożyć na pół, a dwa jego brzegi złożyć do siebie w taki sposób, aby lekko stykały się i tworzyły stożek. Przez złożony w ten sposób mankiet należy przełożyć spinkę i zapiąć ją z drugiej strony.

Jakie spinki na eleganckie wyjścia?

Spinki do mankietów zdecydowanie najlepiej wyglądają z koszulą garniturową, ponieważ podkreślają jej elegancki charakter. Idealnie nadają się na różnego rodzaju bankiety, oficjalne spotkania, wesela, bale, czy służbowe kolacje. Mankiety koszuli powinny zawsze lekko wystawać spod mankietów marynarki, dzięki czemu biżuteria będzie widoczna bez zbytniej ostentacji. Wybierając spinki do mankietów na eleganckie okazje trzeba zwrócić uwagę zarówno na ich kształt, jak i materiał, z którego je wykonano. Ponadto należy je dopasować do innej biżuterii, np. do sygnetu, obrączki, czy spinki do krawata. Każdy z tych elementów musi ze sobą współgrać pod względem faktury, kolory i materiału. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się skromne, klasyczne spinki w kształcie kwadratu lub prostokąta. Ceny najbardziej eleganckich szpilek ze złota mogą przyprawić o zawrót głowy, ale równie eleganckie i stylowe są spinki ze srebra, stali lub onyksu.

W tym dziale  Modne torebki włoskie w 2019

Jakie spinki pasują do koszul casualowych?

Dawniej spinki do mankietów uważne były za element strojów formalnych. Obecnie ta zasada już nie obowiązuje, a producenci spinek oferują jest w różnorodnych kształtach, kolorach, czy formatach. Dzięki temu można z powodzeniem nosić szpilki na co dzień i podkreślać nimi casualowe stylizacje. Oczywiście, aby nosić szpilki, trzeba zaopatrzyć się w specjalną koszulkę, która nie posiada guzików przy mankietach. Kolor i deseń takiej koszuli nie musi być jednolity. Najlepiej nosić ją do codziennego garnituru lub sportowej marynarki. Do takiego stroju można dobrać spinki drewniane, metalowe i z innych materiałów, a także w różnych kolorach i kształtach. Panuje tu pełna dowolność, dlatego warto poszukać takich spinek, które podkreślą osobowość lub odzwierciedlą zainteresowania. W sklepach można znaleźć zarówno spinki klasyczne, jak i wyjątkowo oryginalne, np. w kształcie klocków lego, samolotów, czy zwierząt.

Jaki kolor powinny mieć spinki do mankietów?

Kolor spinek powinien być dopasowany do odcieni ubrania. W przypadku, gdy zarówno koszula, jak i garnitur ma barwę ciepłą, spinki powinny mieć kolor burgund lub złoty. Do odcieni chłodniejszych, np. do błękitu znakomicie pasują spinki srebrzyste. Do najbardziej klasycznych, czarnych koszul i garniturów najlepiej pasują szpilki złote i srebrne. Dobierając spinki można kierować się dominującym kolorem krawata.

W tym dziale  Co wyróżnia torebkę ze skóry licowej? Sprawdź nasz krótki poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *