maluch bawi sie balonem

Fotelik Salia 125 – czym się wyróżnia?

Wśród różnych fotelików samochodowych marki Recaro można wskazać model Salia 125. Warto dowiedzieć się, czym się konkretnie wyróżnia ten model, a także jakie są jego główne zalety.

Fotelik Salia 125

Model fotelika Salia 125 jest bardzo funkcjonalny, ponieważ mogą korzystać z niego dzieci od urodzenia aż do ukończenia siódmego roku życia, czyli do osiągnięcia wzrostu stu dwudziestu pięciu centymetrów lub wagi dwudziestu pięciu kilogramów. Fotelik rośnie wraz z dzieckiem, ponieważ wyposażony jest w regulowane oparcie wraz z zagłówkiem. Dzięki temu można go w łatwy sposób dopasować do wzrostu dziecka. W zestawie znajduje się również specjalna wkładka przeznaczona dla noworodków.

Obrotowa baza

Fotelik Salia 125 wyposażony jest w obrotową bazę, co można uznać za jego zdecydowaną zaletę. Dzięki temu przypinanie oraz odpinanie dziecka staje się szybkie i proste. Pełny obrót możliwy jest z wykorzystaniem jedynie jednej ręki, co wpływa na codzienny komfort użytkowania fotelika. Swoboda ruchu ma bardzo duże znaczenie w szczególności w przypadku najmłodszych dzieci, które nie są jeszcze tak mobilne i nie są w stanie samodzielnie usiąść w foteliku.

Ochrona boczna

Konstrukcja fotelika obejmuje również bardzo zaawansowaną ochronę boczną, która ma bardzo duże znaczenie podczas ewentualnych kolizji. Energia uderzenia jest rozłożona po całej skorupie fotelika, dlatego jest znacznie zminimalizowana. Poziom bezpieczeństwa jazdy zostaje dodatkowo zwiększony dzięki zastosowaniu absorberów energii, które są w bezpośredni sposób połączone z konstrukcją fotelika.

W tym dziale  Niedobór kwasu foliowego

System bezpieczeństwa HERO

Podczas produkcji fotelika Salia 125 zostały zastosowane najnowocześniejsze technologie, wśród których można wskazać między innymi system bezpieczeństwa HERO. Związany jest on z szybkością procesu przypinania oraz odpinania dziecka, dlatego jest tak istotny w przypadku różnych modeli fotelików. Ochraniacze pasów naramiennych są połączone z zagłówkiem, co sprawia, że pasy nie skręcają się podczas użytkowania przez dziecko. Oprócz tego pasu również nie zsuwają się w trakcie jazdy, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

System wentylacji

Wśród głównych zalet wyboru fotelika Salia 125 można również wskazać bardzo efektywny system wentylacji. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku dzieci w różnym wieku, ponieważ zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się. W zewnętrznej skorupie fotelika znajdują się specjalne otwory, które są uzupełnione przez siateczkowe wstawki. Dzięki temu obieg powietrza nie jest niczym skrępowany.

Łatwy montaż

Bardzo istotną kwestią w przypadku wyboru fotelika dla dziecka jest również łatwość jego montażu. Instalacja modelu Salia 125 jest bardzo intuicyjna, dlatego nikt nie powinien mieć z tym zadaniem większych problemów. Fotelik spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa i z powodzeniem może być montowany z wykorzystaniem systemu ISOFIX. Podczas instalacji fotelika nie trzeba korzystać z pasów bezpieczeństwa.

W tym dziale  Jak nosić białe spodnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *